blank

patronat ASWSzkoła pod patronatem
Akademii Sztuki Wojennej

W 2019 roku szkoła podpisała porozumienie o współpracy z Wyższą Szkołą Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie. Patronat zakłada uczestnictwo uczniów w wykładach, warsztatach i seminariach oraz forach dyskusyjnych WSKiP. Uczniowie ZSEiM będą m.in. mogli brać udział w programach, projektach i spotkaniach organizowanych przez WSKiP oraz korzystać z jej zasobów materialnych i intelektualnych oraz z Centralnej Biblioteki Więziennictwa.

Pasowanie na Kadetów uczniów Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych

pasowanie410 grudnia br. w ramach obchodów Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii w Chełmie odbyła się uroczystość Pasowania na Kadetów uczniów Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych (3ctg, 3dtg, 3ctp) oraz Oddziału Przygotowania Wojskowego (2ct) Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Kościele Garnizonowym w intencji Wojsk Rakietowych i Kadetów ZSEiM w Chełmie.Następnie na placu apelowym Jednostki Wojskowej uczniowie złożyli uroczystą przysięgę Kadeta klasy wojskowej zgodnie z Ceremoniałem Szkoły, a pasowania na Kadeta dokonał Dowódca 19. dywizjonu artylerii samobieżnej ppłk Paweł Gandera.Uczniów do przysięgi i pasowania przygotował nauczyciel „Edukacji Wojskowej"ppłk rez. Andrzej Stępniak.

pasowanie1

Spotkanie z funkcjonariuszem Straży Granicznej i psem tropiącym

piesek tr 1

24.11.2021 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem Straży Granicznej i jednocześnie opiekunem psa tropiącego. Młodzież poznała specyfikę pracy funkcjonariusza- opiekuna psa, dowiedziała się jak zostać przewodnikiem psa tropiącego, jakie trzeba mieć cechy charakteru, jak również nieskazitelną przeszłość wolną od używek by czerpać satysfakcję z wyjątkowej służby. Uczestnicy spotkania szczególną uwagę zwrócili na więź pomiędzy opiekunem a psem, który traktowany z szacunkiem, wielkim uczuciem, odwzajemniał się posłuszeństwem, oddaniem i przywiązaniem. Zrobiło to na nas wielkie wrażenie. Dziękujemy za lekcję profilaktyki, jak również za lekcję łączenia służby z pasją o miłości do zwierząt, o wyzwaniach, które stawia przed funkcjonariuszem służba, o silnej więzi między psem a jego przewodnikiem.

piesek tr 2

 

 

 

Wizyta w Komendzie MP w Chełmie

km pol 1

17 listopada 2021 roku uczniowie kolejnej klasy o profilu policyjnym odwiedzili Komendę Miejską Policji w Chełmie. Podczas wizyty policjanci przekazali uczniom informacje dotyczące zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zasad bezpieczeństwa w trakcie używania broni palnej. Ponadto zaprezentowane zostały im wybrane elementy wyposażenia i pojazdy, wykorzystywane przez policjantów w codziennej służbie.

km pol2

Z wizytą w KMP w Chełmie

5

27 października 2021 roku uczniowie klasy II alp ZSEiM w Chełmie o profilu policyjnym odwiedzili Komendę Miejską Policji w Chełmie. W trakcie wizyty uczniowie zapoznali się ze specyfiką zadań wykonywanych przez służbę prewencyjną i wspomagającą. Ponadto zaprezentowane zostały im wybrane elementy wyposażenia i pojazdy, wykorzystywane przez policjantów w codziennej służbie. Wizytę zakończył pokaz umiejętności psa służbowego.

2