blank

patronat ASWSzkoła pod patronatem
Akademii Sztuki Wojennej

W 2019 roku szkoła podpisała porozumienie o współpracy z Wyższą Szkołą Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie. Patronat zakłada uczestnictwo uczniów w wykładach, warsztatach i seminariach oraz forach dyskusyjnych WSKiP. Uczniowie ZSEiM będą m.in. mogli brać udział w programach, projektach i spotkaniach organizowanych przez WSKiP oraz korzystać z jej zasobów materialnych i intelektualnych oraz z Centralnej Biblioteki Więziennictwa.

Uroczyste obchody Dnia Strażaka

IMG 20240513 WA002613 maja 2024 roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie odbyły się obchody Dnia Strażaka 2024. Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą w Kościele pw. Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie. Następnym elementem uroczystości była uroczysta zbiórka przed Jednostką Ratowniczo – Gaśniczą Nr 2, na której zostały wręczone odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. W uroczystościach uczestniczył pododdział klas o profilu pożarniczym z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie.

 

 

Wizyta w stadninie koni

stadnina koni1

26 kwietnia 2024 r. uczniowie z klas 1b, 1f, 2b i 4c podczas pobytu w Stadninie Koni Janów Podlaski obejrzeli pokaz zajęć praktycznych z doskonalenia sprawności użytkowej koni służbowych i psów służbowych we współdziałaniu z pododdziałem prewencji Policji.
Uczniowie uczestniczyli także w szybkim rekonesansie stajni i padoków oraz znajdującej się na uboczu Alei Zasłużonych Koni. Życzliwi pracownicy stadniny i policjanci podzielili się z uczestnikami wyjazdu ciekawostkami związanymi z ich codziennym obcowaniem z końmi. Po pokazach, naszą grupę swoją obecnością i krótką rozmową zaszczycili Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Roman Kuster i Prezydent Krajowego Zarządu IPA Sekcja Polska pan Piotr Wójcik.

 stadnina koni3

 stadnina koni2