Rusza druga edycja projektu "Ekonomy i praca-to się opłaca"

Dnia 16.10.2024 r. dyrektor Edyta Chudoba odebrała z rąk Marszałka Województwa Lubelskiego umowę o dofinansowanie Projektu w ramach Działania 10.4 Kształcenie zawodowe Priorytetu X Lepsza edukacja Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, trzyletniego projektu  pt.”Ekonomy i praca - to się opłaca -edycja 2”.
gala1
 
gala
 
gala2
 

„Ekonomy i praca – to się opłaca – edycja 2”

efs1

Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im. Gen. Wł. Andersa w Chełmie od 01.09.2024 do 31.08.2027 na obszarze woj. lubelskiego realizuje projekt EFS pod nazwą: „Ekonomy i praca – to się opłaca – edycja 2”.
 
Wsparciem w projekcie zostanie objętych 360 uczniów szkoły kształcenia zawodowego, tj. Technikum Ekonomicznego nr 3 w Chełmie oraz 19 nauczycieli.
 
Celem głównym projektu jest wzrost poziomu kwalifikacji, kompetencji i umiejętności zawodowych 360 uczniów i uczennic poprzez realizację programu rozwojowego Technikum Ekonomicznego nr 3 w Chełmie zakładającego podniesienie jakości oferty kształcenia zawodowego w szkole, służące poprawie skuteczności edukacji zawodowej poprzez doposażenie szkoły w sprzęt/materiały dydaktyczne oraz aktualizację wiedzy i rozwój kompetencji nauczycieli.
 
Zaproponowany program wsparcia stanowi kompleksową ofertę edukacyjną i uzupełnienia -prowadzony w szkole proces kształcenia zawodowego o dodatkowe zajęcia pozalekcyjne oraz staże uczniowskie, które umożliwią uczniom m.in. nabycie dodatkowych kompetencji/kwalifikacji/uprawnień i doświadczenia zawodowego. Założone w projekcie wsparcie będzie m.in. pobudzać aspiracje edukacyjne i zainteresowania uczniów, pozwoli rozwijać umiejętności kluczowe, przekrojowe, cyfrowe oraz przygotować młodzież do kontynuowania nauki i funkcjonowania na rynku pracy.
 
Projekt zakłada:
 
1. Zajęcia dla uczniów i uczennic realizowane we współpracy z uczelniami wyższymi i pracodawcami .
 
2. Dodatkowe zajęcia specjalistyczne w obszarze kompetencji cyfrowych i zielonej transformacji dla uczniów i uczennic.
 
3. Dodatkowe zajęcia w obszarze kompetencji społeczno-emocjonalnych i umiejętności podstawowych dla uczniów i uczennic.
 
4. Dodatkowe zajęcia specjalistyczne w obszarze kompetencji i kwalifikacji zawodowych dla uczniów i uczennic.
 
5. Kursy i szkolenia w zakresie zdobywania przez uczniów i uczennice dodatkowych uprawnień i kwalifikacji zwiększających ich szanse na rynku pracy.
 
6. Zajęcia dla uczniów i uczennic realizowane we współpracy z pracodawcami.
 
7. Doradztwo edukacyjno-zawodowe dla uczniów i uczennic.
 
8. Szkolenia podnoszące kwalifikacje/kompetencje kadry nauczycielskiej, w tym nauczycieli przedmiotów zawodowych.
 
9. Wsparcie potencjału dydaktycznego szkoły.
 
10. Dostosowanie szkoły do potrzeb uczniów i nauczycieli z niepełnosprawnościami.
 
Projekt jest zgodny z zapisami Działania 10.4 Kształcenie zawodowe Priorytetu X Lepsza edukacja SzOP Programu FELU 2021-2027
 
Dofinansowanie projektu z UE: 3 574 670,19 zł
Całkowity koszt projektu: 3 971 855,77 zł