Komórkomania w Ekonomach, czyli i Ty możesz uratować komuś życie!

Szkolne Koło PCK w Zespole Szkól Ekonomicznych i Mundurowych im. gen Wł. Andersa w Chełmie, we współpracy z Fundacją DKMS, serdecznie zaprasza mieszkańców Chełma i powiatu chełmskiego do przyłączenia się do akcji Komórkomania.

Celem akcji jest propagowanie idei dawstwa szpiku kostnego, metod pobierania szpiku i komórek macierzystych oraz rejestrację nowych potencjalnych Dawców, którzy zwiększają szanse na życie dla wszystkich chorych zmagających się z chorobami nowotworowymi i potrzebujących przeszczepienia szpiku.

Jeżeli jesteś osobą w wieku 18-55, o dobrym ogólnym stanie zdrowia, o wadze min. 50 kg i bez dużej nadwagi, masz szansę zostać potencjalnym dawcą szpiku.

Rejestracja potencjalnych Dawców odbędzie się w naszej szkole 28 października 2019 r. w godz. 10.00 - 16.00 w sali nr 6 (parter) ul. H. Sienkiewicza 22 22-100 Chełm
tel. 82 5655254

Uwaga! Choroby, które są „przejściowe" jak przeziębienie, grypa, angina, zapalenie oskrzeli itp. nie wykluczają możliwości rejestracji. Można się rejestrować będąc przeziębionym.

Im więcej osób zarejestrowanych jako potencjalni dawcy, tym większe szanse na znalezienie zgodnego genetycznie niespokrewnionego dawcy dla pacjenta – „genetycznego bliźniaka".