Zaproszenie na zebrania z Rodzicami

 Dyrektor ZSEiM im. gen. Wł. Andersa w Chełmie serdecznie zaprasza Rodziców na zebrania, które odbędą się w formie stacjonarnej wg harmonogramu:

15.11.2021r., godz. 16.00 - kl. IV TE i III LO,
16.11.2021r., godz. 16.00 - kl. III TE,
17.11.2021r., godz. 16.00 - kl. II TE i II LO, I TE

Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej

2at

13 pażdziernika br.  zakończyły się mistrzostwa szkoły w piłce nożnej dla klas pierwszych i drugich. Drużyny rywalizowały w dwóch grupach, z których dwa najlepsze zespoły awansowały do ścisłego finału.

Zwyciężyła klasa 2 at, która w finale pokonała 2:1 klasę 2 ct.

2ct

W rywalizacji o brązowy medal zwyciężyła klasa 1 dt, która pokonała klasę 1 ct 4:2.

1 dt

1ct

Kolejność końcowa:
1 miejsce klasa 2 at
2 miejsce klasa 2 ct
3 miejsce klasa 1 dt
4 miejsce klasa 1 ct
Zawody zorganizował i sędziował pan Piotr Moliński.
Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy!

 

 

,,Podaruj sobie życie – zrób cytologię”

hpv1

8.10.2021r. na terenie Galerii Chełm odbył sie Happening edukacyjny ,,Podaruj sobie życie – zrób cytologię”. Akcja zorganizowana została w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Profilaktyki raka szyjki macicy i zakażeń HPV ,,Wybierz życie – pierwszy krok”. Celem Happeningu było: zmniejszenie występowania i umieralności na raka szyjki macicy, zwiększenie poziomu wiedzy na temat profilaktyki raka szyjki macicy i roli HPV w jego powstawaniu, podniesienie świadomości o czynnikach zwiększających ryzyko raka szyjki macicy, motywowanie kobiet do regularnego poddawania się badaniom profilaktycznym przez całe życie, przygotowanie młodzieży do roli liderów edukacji zdrowotnej w środowisku lokalnym, dostarczenie ogólnych informacji o świadczeniodawcach wykonujących badania cytologiczne.

hpv2

W czasie trwania Happeningu przekazywane były klientom Galerii Chełm informacje dotyczące profilaktyki raka szyjki macicy i roli HPV w jego powstawaniu. Liderka akcji Natalia Panas oraz uczniowie ZSEiM zachęcali kobiety do wykonywania profilaktycznych badań cytologicznych oraz do udziału w mini konkursie wiedzy o HPV, gdzie główną nagrodą była bezpłatna cytologia ufundowana przez p. Macieja Skrzypczaka. W czasie trwania Happeningu dodatkowych informacji o cytologii udzielała położna z wieloletnim doświadczeniem p. Urszula Drygała.

hpv3

Organizatorami Happenngu byli: mgr Ilona Czernecka, mgr Beata Korszla, mgr Sebastian Kogut, mgr Adam Ogrodnik, mgr Arkadiusz Smolira  oraz uczennica klasy 3alp Natalia Panas i uczniowie ZSEiM.

 

 

Konkurs plastyczny

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie klas 1at, 1 bt, 1 dt oraz 3dtg wzięli udział w Konkursie plastycznym na najładniejszą matrioszkę.
I miejsce zajęła Andżelika Łuczkiewicz z kl. 1 at;II miejsce Maja Dąbska z kl. 1dt;III miejsce Grzegorz Szewczuk z kl. 3dtg.
Zwycięzcom gratulujemy!Konkurs zorganizował nauczyciel języka rosyjskiego p. Mariusz Adamiec.