O kreatywnych narzędziach w nauczaniu w Lizbonie

szkolenie ICT tools Lizbona 2024

W dniach 21-28.04.2024r. troje nauczycieli języka angielskiego: p. Agnieszka Adamczyk, p. Monika Ożga oraz autor projektu – p. Paweł Ciesielczuk, wzięlo udział w szkoleniu ,,Technologie informacyjno-telekomunikacyjne w kreatywnym nauczaniu opartym na współpracy”, w ramach programu Erasmus + w Lizbonie. Nauczyciele mieli możliwość poszerzenia swojego warsztatu metodycznego o kreatywne techniki i nowe aplikacje multimedialne urozmaicające pracę na lekcjach.
Szkolenie było także doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz współpracy z nauczycielami z różnych państw Europy, jak również do poznania ciekawych zakątków Lizbony, bogatej historii i barwnej kultury Portugalii.

 

 

 

Ekonomy we Francji

 zdjecie grupowe uczestnikow wyjazdu do strasburga w ramach realizacji projektu

W maju 2022r. grupa 13 uczniów pod opieką 2 nauczycieli odwiedziła Strasburg w ramach realizacji projektu eTwinning / Erasmus+ "Europa Trivia Game". Nasi uczniowie poznawali instytucje UE oraz zwiedzali miasto wraz z rówieśnikami ze szkół partnerskich z Finlandii, Hiszpanii, Litwy i Francji. Oprócz pracy przy projekcie był także czas na rejs statkiem, kręgle i nawiązywanie międzynarodowych przyjaźni. To już ostatni wyjazd zagraniczny uczniów w ramach projektu lecz w najbliższych latach czekają nas kolejne interesujące projekty międzynarodowe, w których będzie można wziąć udział!

 

uczestnicy projektu e twinning we Francji

uczniowie w trakcie zajec zw strasburgu w ramach projektu e twinning

uczniowie w Strasburgu w ramach projektu e twinning

 

 

Zakończenie projektu międzynarodowego "BEnGlish - Board Game English"

 UE logo

gran1

28 lutego w Zespole Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im.gen. Władysława Andersa w Chełmie zakończył się projekt "GRAngielski - angielski poprzez gry planszowe" finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów" Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Uczniowie ZSEiM mieli okazję podnosić swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim grając w gry planszowe z rówieśnikami z Włoch. 19 uczniów spędziło w październiku 2021r. tydzień w miejscowości Fondi we Włoszech. Kolejnych 19 uczniów wzięło udział w zajęciach przygotowawczych przed wyjazdem do San Sebastian de los Reyes w Hiszpanii. Niestety Pandemia Covid-19 oraz inne wydarzenia losowe uniemożliwiły wyjazd zagraniczny tychże uczniów. Koordynatorem projektu był nauczyciel j.angielskiego Paweł Ciesielczuk.

gran2

gran3

 

Ekonomy w Hiszpanii!

hiszpania

W dniach 14-20 listopada 10 uczniów i 2 nauczycieli Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie gościło w San Sebastian de los Reyes w Hiszpanii w ramach projektu Erasmus+ "Europa Trivia Game". Uczniowie razem z rówieśnikami z Litwy, Francji i Hiszpanii pracowali przy projekcie, odwiedzili arenę walk byków, Pałac Królewski w Aranjuez, a także poznali największe atrakcje Madrytu, brali udział w zajęciach integracyjnych oraz zawarli nowe przyjaźnie. Już w styczniu kolejny wyjazd zagraniczny - tym razem do Francji.

 

 

Uczniowie Ekonomów szlifowali angielski we Włoszech

UE logo

italia1

W dniach 17 - 24 października br. 19 uczniów zakwalifikowanych do udziału w projekcie GRAngielski wraz z nauczycielami języka angielskiego - Pawłem Ciesielczukiem - autorem projektu oraz Agnieszką Adamczyk I Łukaszem Janiszewskim przebywało w urokliwym miasteczku Fondi w regionie Lacjum we Włoszech.
Uczniowie uczestniczyli w wielu ciekawych przedsięwzięciach takich jak rozgrywki w gry planszowe, zajęcia sportowe, zwiedzanie rejonu Lacjum, Neapolu i Rzymu  oraz plażowanie.

italia4

italia3
Ogromne wrażenie na uczestnikach projektu wywarła wizyta na Monte Cassino, w trakcie której uroczyście upamiętnili żołnierzy polskich pochodzenia żydowskiego. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością ambasador Izraela oraz ambasador Polski - pani  Anna Maria Anders.

italia2

Uczniowie biorąc udział w różnych aktywnościach mieli doskonałą okazję do doskonalenia swoich umiejętności językowych.
Przedsięwzięcie „GRAngielski – angielski poprzez gry planszowe” (nr przedsięwzięcia 219-2-PMU-2086) realizowane jest w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.