Ekonomy w Finlandii!

Uczniowie ZSEiM kolejny raz podróżowali za granicę. Tym razem pięciu uczniów oraz dwoje absolwentów naszej szkoły pod opieką nauczycieli j.angielskiego - Pawła Ciesielczuka i Macieja Niedzielskiego gościli przez tydzień w szkole partnerskiej w Siilinjarvi w Finlandii. Wyjazd był nagrodą Komisji Europejskiej za projekt eTwinning "EU Games 2016-2017".

Były wspólne zajęcia lekcyjne, prezentacje multimedialne, pobyt w ośrodku wypoczynkowym, sauna i kąpiele w jeziorze. Poznaliśmy smak mięsa z łosia oraz renifera. Była wspinaczka, łucznictwo, sumo, fiński baseball a nawet mały Bieg Niepodległości na skocznię narciarską w Kuopio. Podczas startu w drogę powrotną do Polski eskortowały nas fińskie samoloty bojowe F/A-18 Hornet. Niezwykle gościnni Finowie odwiedzą naszą szkołę już na wiosnę.