Zaproszenie do udziału w ekologicznym konkursie technicznym

Drodzy Uczniowie,
zapraszamy do udziału w Technikonie ESA, czyli ekologicznym konkursie technicznym, którego celem jest propagowanie wiedzy na temat ochrony powietrza i zmiany klimatu z wykorzystaniem innowacyjnych cyfrowych rozwiązań.Organizatorem konkursu jest Edukacyjna Sieć Antysmogowa (ESA).

 Dla kogo?

W konkursie mogą wziąć udział technika, które uczestniczą w programie OSE. 

Co musicie zrobić?

Zbierzcie drużynę. Drużyna to 4 uczniów plus opiekun, który będzie wspierał uczniów przez cały czas pracy nad projektem. Nie ma ograniczenia liczby drużyn, które mogą się zgłosić z jednej szkoły! Macie różne profile klas – w każdym obszarze możecie zaproponować coś ciekawego!

Przygotujcie koncepcję projektu, w którym pokażecie, jak wykorzystać wiedzę, którą zdobywacie w szkole, do walki o czyste powietrze lub powstrzymanie zmiany klimatu. Może to być doświadczenie, eksperyment, symulacja, projekt techniczny, program komputerowy itp. Zróbcie burzę mózgów i uruchomcie pokłady kreatywności! Postawcie na nowoczesne rozwiązania i wykorzystajcie cyfrowe techniki i narzędzia. 

Prześlijcie swoje zgłoszenie. Opiekun drużyny rejestruje się na platformie technikon.esa.nask.pl, a następnie zgłasza koncepcję projektu. Ze zgłoszonych koncepcji wybierzemy 10, które trafią do finału. (Uwaga! Do finału mogą zostać zakwalifikowane maksymalnie trzy drużyny z jednej szkoły!).

Przygotujcie projekt finałowy. Od tego momentu drużyny finałowe pracują nad rozwinięciem swojej koncepcji, tak aby gotowy projekt zaprezentować w wielkim finale. Pogłębiają też swoją wiedzę, ponieważ w trakcie gali wezmą udział w Technikon TEST (indywidualnym konkursie wiedzy online) oraz Technikon CHALLENGE (drużynowym konkursie wiedzy).

Najważniejsze terminy:

do 21 czerwca 2024 r. – zgłoszenia koncepcji projektów

do 6 września 2024 r. – opublikowanie listy finalistów

28 października 2024 r. – gala finałowa na żywo

Wartościowe nagrody

Mamy dla Was wspaniałe nagrody – sprzęt elektroniczny, bony pieniężne i akcesoria komputerowe o łącznej wartości około 80 tys. zł!

Sam udział drużyny w finale to nagroda gwarantowana dla szkoły – bon pieniężny na 2 tys. zł na zakup materiałów edukacyjnych. A oto nagrody dla zwycięzców:

dla szkoły zwycięskiej drużyny – mobilna pracownia komputerowa (16 laptopów)

dla drużyn (dla każdego członka drużyny i opiekuna)

I miejsce – 5 x laptop

II miejsce – 5 x zestaw: głośnik bezprzewodowy, słuchawki i myszka gamingowa

III miejsce – 5 x zestaw: słuchawki i myszka gamingowa

Pozostali finaliści otrzymają dyplomy oraz pamiątkowe nagrody.

Regulamin: Regulamin konkursu Technikon ESA

Edycja 2023: Technikon ESA 2023 – relacja z gali finałowej, Technikon: kierunek przyszłość

Użyjcie wiedzy do walki ze smogiem i zmianą klimatu!

Zapraszamy do udziału w Technikonie ESA!