Święto Straży Pożarnej

 

bukiet

 

4 maja obchodzimy Dzień Strażaka, święto ustanowione w dniu wspomnienia w Kościele katolickim św. Floriana. Jest to szczególna okazja do wyrażenia wdzięczności strażakom za ich niebezpieczną i ciężką pracę. Dlatego też w tym dniu cała społeczność ZSEiM na czele z p. Dyrektor Edytą Chudobą składa wszystkim Strażakom na ręce p. mł. bryg. Artura Rutkowskiego Komendanta KM PSP w Chełmie życzenia, jak największej satysfakcji z pełnionej służby, jak najmniej wyjazdów do niebezpiecznych akcji, a przede wszystkim zdrowia, spokoju i wytrwałości. Dziękujemy również za trud w niesieniu pomocy, ratowaniu ludzkiego życia i dobytku.


Nasza szkoła od 2016 roku jest ściśle związana z zawodem strażaka. Właśnie wtedy powstała pierwsza klasa pożarniczo - ratownicza przy współpracy z KM PSP w Chełmie. Uczniowie ZSEiM pod okiem chełmskich strażaków do dzisiaj kształtują swoje umiejętności i zdobywają wiedzę związaną  z pożarnictwem. Biorą udział w ćwiczeniach i zawodach strażackich, uczestniczą w uroczystościach państwowych, działają jako wolontariusze, realizują praktyki zawodowe na terenie jednostek pożarniczo - gaśniczych. Nasi uczniowie są także strażakami jednostek OSP w regionie.
Od 2017 roku zawsze byliśmy razem z chełmskimi strażakami podczas ich święta. Niestety, obecna sytuacja związana z pandemią uniemożliwiła nam wspólne świętowanie. Dlatego zapraszamy do obejrzenia zdjęć z działalności klas pożarniczo - ratowniczych z poprzednich lat.

 pozar4jpg

pozar1

pozar3jpg