Światło, które daje moc

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego, co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.
15 grudnia podczas uroczystej mszy świętej w Sanktuarium na Krzeptówkach uczennice naszej szkoły Nikola Borys (kl. 1AP) i Julia Czwórnoga (kl. 1ATP) odebrały Betlejemskie Światło Pokoju.

Tym właśnie darem przywiezionym z Zakopanego harcerze naszej szkoły dzielą się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem oraz serdeczne życzenia dla całej społeczności szkolnej dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.
Opiekunem uczennic w trakcie wyjazdu była p. Monika Studzińska

We mszy świętej, która rozpoczęła się o 8:30 w Sanktuarium na Krzeptówkach, wziął udział przewodniczący ZHP hm. Dariusz Supeł, naczelniczka ZHP hm. Anna Nowosad, skarbnik ZHP hm. Marek Boraczyński i zastępczyni naczelniczki hm. Lucyna Czechowska, przedstawiciele słowackich skautów oraz tysiące harcerek i harcerzy ZHP. Dzięki transmisji we mszy uczestniczyć mogły także osoby, które nie dotarły do Zakopanego.
W tym roku akcji Betlejemskiego Światła Pokoju towarzyszy hasło „Światło, które daje moc". „To Światło będzie dawało moc nie tylko harcerzom, ale tym wszystkim do których je zaniesiemy" – mówiła naczelniczka ZHP do zgromadzonych w sanktuarium harcerek i harcerzy.